logo
Wybierz Placówkę    
Rejestracja ogólnopolska
Tel.: 500 205 943
html slider
18 lat doświadczenia w leczeniu otyłości i nadwagi!

Leczenie otyłości i nadwagi u dorosłych

Nasz innowacyjny model zarządzania zdrowiem zakłada, że od pierwszej wizyty Pacjent umawiany jest na jednej wizycie do lekarza i dietetyka.
Nasze wizyty obejmują badanie lekarskie, a w nim:

 

  • analizę wyników badań, lub w razie ich braku skierowanie Pacjenta na dodatkowe badania (możliwość wykonania badań w Naszym Centrum);

  • wywiad żywieniowy przeprowadzony przez dietetyka;

  • badanie przemiany materii i analiza składu organizmu (zawartość tłuszczu, wody, tkanki kostnej i mięśniowej – aparatem Tanita);

  • ustalenie programu leczenia;

  • ustalenie indywidualnej diety dla Pacjenta.

 

Oferujemy edukację żywieniową, wspartą materiałami pomocniczymi na każdym etapie pocesu leczenia. W razie jakichkolwiek wątpliwości Pacjent może się konsultować ze specjalistami drogą telefoniczną lub mailową.

 

Zasadą jest, że na kolejne wizyty Pacjenci umawiani są w odstępach co 4 tygodnie. Po zakończonej kuracji Pacjent otrzymuje tzw. dietę normalizującą i zapraszany jest na wizytę kontrolną po upływie 3 - 6 miesięcy.

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Pacjentów – w kwestii  wsparcia ich w procesie leczenia – pozostawiamy do Państwa dyspozycji konsultacje kardiologiczne, endokrynologiczne, ortopedyczne, dermatologiczne, psychologiczne oraz zabiegi u naszych fizjoterapeutów.

 

Światowa Organizacja Zdrowia zaliczyła otyłość do epidemii naszych czasów. Z danych wynika, że około 50% dorosłych ma nadwagę lub jest otyła. Stanowią one ważny problem zdrowotny, ze względu na wiele powikłań towarzyszących, takich jak: choroby sercowo-naczyniowe, cukrzyca czy nowotwory. Dietozależne choroby stały się największym zagrożeniem zdrowia oraz główną przyczyną umieralności w krajach rozwiniętych, w tym Polski.

 

Badania kliniczne dowodzą, że redukcja masy ciała przynosi istotne korzyści zdrowotne, a wśród nich poprawę wskaźników metabolicznych takich jak zaburzenia lipidowe, zaburzenia gospodarki węglowodanowej, czy podwyższone ciśnienie krwi.

 

Podstawą leczenia otyłości jest dieta ubogoenergetyczna, która ma na celu wytworzenie ujemnego bilansu energetycznego, pozwalającego na zgubienie od 2 do 4 kilogramów tkanki tłuszczowej miesięcznie. Drastyczna dieta i gwałtowny spadek masy ciała prowadzą do efektu jojo, czyli szybkiego tycia po zakończonej kuracji. Specjaliści z naszego Centrum precyzyjnie dostosują dietę do indywidualnego zapotrzebowania każdego Pacjenta.

 

Dzięki nowoczesnym technikom diagnostycznym precyzyjnie określą cel oraz drogę jego realizacji.

 

Trwała zmiana nawyków żywieniowych oraz nauka racjonalnego odżywiania jakie promujemy w naszej placówce pozwalają na uzyskanie trwałych efektów bez konieczności liczenia kalorii i głodowania. Smaczne i nieskomplikowane przepisy pozwolą Państwu komponować jadłospisy według własnych upodobań.

 

Odchudzanie to trud wymagający silnej motywacji, konsekwencji i uporu dążenia do celu. Nasz zespół złożony z wykwalifikowanych lekarzy, dietetyków, fizjoterapeutów i psychologów służy wsparciem oraz pomocą na każdym etapie drogi po zdrowie.

 

 

 

 

 

 

 

Regulamin serwisu  |  Ochrona danych osobowych  |  Polityka Plików Cookies  |  Wszystkie prawa zastrzeżone