logo
Wybierz Placówkę    
Rejestracja ogólnopolska
Tel.: 500 205 943
html slider
18 lat doświadczenia w leczeniu otyłości i nadwagi!

Leczenie nadwagi i otyłość u dzieci

Dzieciństwo jest szczególnym okresem dla kształtowania zwyczajów żywieniowych, dlatego ważne jest, aby zadbać o prawidłowy sposób odżywiania, który staje się wzorcem do powielania w przyszłości.

Właściwe żywienie może nie tylko zapewnić harmonijny rozwój dziecka, ale może też zapobiec późniejszemu rozwojowi wielu chorób dietozależnych, takich jak cukrzyca typu II, choroby układu sercowo-naczyniowego czy otyłość, która stała się jednym z poważniejszych problemów zdrowotnych na całym Świecie.
W naszym społeczeństwie wciąż panuje pogląd, że z otyłości można wyrosnąć.

Tymczasem, statystyki wykazują, że na ogół otyłość ma tendencję do narastania z wiekiem, dlatego tak ważne jest wczesne rozpoznanie problemu i wdrożenie leczenia.

Centrum Leczenia Otyłości oferuje kompleksową pomoc w walce z nadprogramowymi kilogramami zarówno u dzieci jak i młodzieży.

Celem leczenie dietetycznego dzieci nie jest stosowanie restrykcyjnych diet, które mogą doprowadzić do występowania groźnych w tym wieku niedoborów żywieniowych lecz nauka prawidłowych nawyków żywieniowych. Regulacja masy ciała jest naturalną konsekwencją zmian stylu życia, a przy jednoczesnym wzroście dziecka, pozwoli bezpiecznie osiągnąć wyznaczony wspólnie z naszymi specjalistami cel.

Odchudzanie młodzieży pozwala na zastosowanie diety ubogoenergetycznej zgodnej z zasadami racjonalnego żywienia oraz wytworzenie bezpiecznego deficytu energetycznego. Ilość i jakość dostarczanych posiłków dostosowana jest do wieku, płci, stanu zdrowia, trybu życia i aktywności fizycznej. Nowoczesne techniki diagnostyczne stosowane w naszym centrum pozwalają precyzyjnie określić ilość zbędnych kilogramów, a doświadczony zespół zaplanuje każdy etap trudnej i długiej drogi po zdrowie naszych pociech.

Regulamin serwisu  |  Ochrona danych osobowych  |  Polityka Plików Cookies  |  Wszystkie prawa zastrzeżone